Certifikát Cambridge

Znalost anglického jazyka patří v současnosti k základním předpokladům pro studium vysoké školy i pro získaní dobrého pracovního místa. K prokázání úrovně znalostí slouží nejen maturitní zkouška, ale také mezinárodně uznávané certifikáty.

Výhody jazykových certifikátů

V první řadě je třeba zmínit, že certifikáty mají neomezenou platnost, a tak stačí zkoušku na dané úrovni složit pouze jednou za život.

Tyto certifikáty uznávají univerzity i úřady po celém světě. Dle platných parametrů lze v současnosti tímto certifikátem nahradit profilovou (školní) maturitní zkoušku z anglického jazyka. I vysoké školy často udělují při příjímacím řízení bonusové body právě vlastníkům těchto jazykových certifikátů, a některé dokonce certifikátem nahrazují i celé příjímací zkoušky.

Při skládání zkoušky musí kandidát uspět ve 4 jazykových disciplínách. Testuje se mluvený projev, samostatný písemný projev, gramatická úroveň znalostí a poslech. Tyto informace by se mohly stát motivací i pro naše studenty.

A to se také stalo.  Ve školním roce 2022/2023 se na tyto zkoušky přihlásilo několik studentů naší střední školy. Pod vedením učitele anglického jazyka Tomáše Urbance se na certifikát připravovali v přípravném kurzu ve škole během podzimu 2022. Své znalosti čtyři naši studenti zúročili 16. a 17.12.2022 v Testovacím centru v Brně. S radostí jsme přijali informaci, že všichni čtyři přihlášení studenti byli úspěšní a zaslouženě obdrží Certifikát na úrovni B1.

Všem úspěšným studentům – Viliamu Hamajovi, Natálii Čechmánkové – třída S2AN, Kateřině Uhlířové a Davidu Urbanovi – třida S4A, blahopřejeme a věříme, že se v budoucnu najdou jejich následovníci.

Vždyť naše střední škola i vyučující anglického jazyka nabízí tuto skvělou příležitost a je jí škoda nevyužít!

Tomáš Urbanec
učitel jazyka anglického