Naše studentka účastnicí AUSTRALIAN OPEN 2022. Gratulujeme!

Studentka druhého ročníku naší střední školy (S2A ) Amélie Šmejkalová si v lednu splnila další ze svých životních sportovních snů. Zúčastnila se totiž grandslamového juniorského turnaje do 18 let v Austrálii – v Melbourne. Amélie je ve svých 16 letech 64. juniorka světa.

K tomuto úspěchu jí všichni upřímně gratulujeme.

Zde je její příběh tak, jak ho sama popsala…

Tyto turnaje jsou pouze čtyři za rok (Austrálie, Paříž, Wimbledon, US open).

V Austrálii jsem hrála přímo hlavní soutěž. Hned úvodní zapas v jedné z těch velkých arén, které vídáme v TV. Vyhrála jsem. Byl to neuvěřitelný pocit. Podlehla jsem v boji o postup do osmifinále o rok starší Bulharce Denislave Glushkové.

Mám ještě 2 roky na start v juniorech, věřím, že přidám i další výhry.

Jinak Austrálie byla neuvěřitelná, obrovská země s velmi vstřícnými a přátelskými lidmi všech etnik světa. Starali se o nás jako v pohádce, byl to opravdový svět tenisu.

Před odletem jsem splnila část svých studijních povinnosti, po příletu z Austrálie jsem se ihned chystala dál, už za tři dny mě čekala cesta na tři turnaje v Jižní Americe (Paraguay, Brazílie).

Díky všem učitelům, učitelkám a panu řediteli se mi tento týden podařilo splnit většinu školních povinnosti a zkoušek, příští týden bych rada vše dokončila.

Další turnaje jsou již za dva týdny. Mým cílem je letos vítězství na juniorském turnaji ITF, chtěla bych být na konci roku do 30. místa na světě na juniorském žebříčku. Zároveň se chci pokusit již obstát v kategorii žen.

Cíle mám vysoké, věnuji tenisu 6 – 8 hodin denně a i díky pomoci školy, kde se mi maximálně věnují a vycházejí mi vstříc, věřím, že svých cílů dosáhnu.