VŠICHNI NAŠI ŠKOLÁCI SE ZAPOJILI DO AKCE SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Všechny děti naší školy se dnes proměnily v mladé olympioniky. Zapojili jsme se totiž společně do akce SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ.

Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale najít přednosti jednotlivých žáků a dokázat, že sport je vhodný pro každého – jen je třeba najít ten, který danému dítěti nejlépe „sedne“.

Dětem navíc bude vytvořena pohybová analýza, jejíž výsledky se objeví na Olympijských diplomech, které děti obdrží na konci školního roku.

A jaké disciplíny musí děti v rámci víceboje absolvovat? Jde například o hluboký předklon, tzv. člunkový běh, sedy – lehy, postoj čápa, sprint, tzv. Zátopkův běh, skok z místa, trojskok snožmo, hod basketbalovým míčem apod.

Každý žák prvního stupně, který splní disciplíny Olympijského diplomu, bude mít současně splněnu také jednu disciplínu Odznaku všestrannosti – jde o sprint 60 m.

Každý žák druhého stupně, který splní disciplíny Olympijského diplomu, bude mít zároveň splněny hned tři disciplíny Odznaku všestrannosti. Jde o: sprint 60 m, běh na 1 000 m a trojskok snožmo z místa.