Vzdělávací výlet do hlavního města – Prahy

Žáci šestého a sedmého ročníku naší školy opustili na dva dny školní lavice a vydali se spolu s učiteli za praktickým vzděláváním do našeho hlavního města.

Nejprve jejich kroky vedly směrem k Pražskému hradu, kde navštívili téměř vše, co se dá – Chrám sv. Víta, Baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a mnoho dalších míst. Seznámili se s historií vzniku Pražského hradu, architekturou i tím, jak se na hradě dříve žilo. Ve stejné době jako naši žáci byl dokonce na návštěvě Pražského hradu i britský princ Edward, ale štěstí na náhodné setkání bohužel neměli.

Dále jsme se vydali Nerudovou ulicí přes Karlův most k orloji na Staroměstském náměstí.

Zábavu si žáci užili v Muzeu voskových figurín. V Muzeu tortury pak zjistili, že být čarodějnicí ve středověku nebylo lehké.

Lanová dráha vyvezla naše žáky na Petřín, ale schody až na vrchol rozhledny už si museli vyšlapat sami. Stálo to za to, protože počasí přálo a výhledy na celou Prahu byly velmi pěkné.

Druhý den byla v plánu především návštěva ZOO, kdy naše děti nejvíce zaujali lední medvědi, horské kozy a gorily.

Zpět do centra Prahy jsme se vydali lodí. Naskytly se nám díky tomu poněkud jiné pohledy na pražské památky, a také jsme měli možnost vidět, jak funguje zdymadlo.

Nechyběla závěrečná fotka na Václavském náměstí a malá zastávka u Památníku rozloučení, který připomíná postavu Nicholase Wintona.

A ještě trocha statistiky:

  • využité dopravní prostředky – vlak, tramvaj, autobus, lanovka, metro, loď
  • počet nachozených kroků během dvou dnů – cca 35 000 (30 kilometrů)
  • předměty, kterým jsme se věnovali – dějepis, český jazyk, občanská výchova, přírodopis, zeměpis, fyzika, tělesná a hudební výchova (a při dělení pizzy došlo i na matematiku)
  • zážitků – nepočítaně…