KULTURNĚ HISTORICKÁ EXKURZE MATURITNÍ TŘÍDY S4A DO PRAHY

Podzimní exkurze do Prahy byla pro nás studenty velkým lákadlem. Program byl nachystán, peníze vybrány, hotel a prohlídky rezervovány, tudíž nic nebránilo tomu, abychom si domluvili společný sraz na středu 6.10.2021 v 5:00 hodin ráno na zlínském nádraží.

                Po příjezdu na pražské hlavní nádraží jsme se dopravili do hotelu Malá Strana, ubytovali jsme se a už nic nebránilo začátku poznávání Prahy.

                Ve 14:00 nás čekala prohlídka Národního divadla, kde nás pan průvodce provedl divadlem doslova od sklepa až po střechu. Po prohlídce následovala procházka z Václavského náměstí na Staroměstské náměstí, dále jsme prošli Královskou cestu. Přes Vltavu jsme se dostali po Karlově mostě a přes Kampu zamířili do hotelu, abychom se připravili na večerní program, a to na divadelní představení ve Vinohradském divadle, kde hráli Gogolovu komedii Revizor.

                Druhý den, ve čtvrtek, jsme absolvovali prohlídku Hradu. Nejdříve jsme prošli katedrálu svatého Víta, vystoupali po 287 schodech na věž tohoto chrámu a obdivovali z této vyhlídky krásu stověžaté Prahy. Ve Starém královském paláci jsme viděli Vladislavský sál, ve kterém skládají prezidenti svůj slib nebo vyznamenávají při různých příležitostech významné osobnosti. Dále následovala bazilika svatého Jiří a Zlatá ulička. Další naše cesta vedla Nerudovou ulicí k chrámu svatého Mikuláše.

                Bylo krásné počasí, a tak jsme uskutečnili projížďku po Vltavě. Po příjemně strávené hodině plavby po řece byl nejvyšší čas vrátit se do hotelu a připravit se na další divadelní představení v divadle Fidlovačka – komedie Mezi nebem a zemí.

                Přišel poslední den a my se vypravili do Židovského města, kde jsme si prošli synagogy a pátrali na židovském hřbitově po mohyle rabína Löwa. Ve Staronové synagoze nás průvodkyně seznámila nejen s historii Židů v Praze, ale také se současným fungováním komunity.

                V závěru našeho pobytu jsme nemohli vynechat návštěvu pražských obchodů, ve kterých jsme nakoupili dárky pro své blízké. Zdaleka jsme nestihli projít všechny památky, ale Praha se nám líbila a věříme, že až ji příště navštívíme, máme si ještě co prohlížet.

                A už hurá na Hlavní nádraží. S hodinovým zpožděním jsme dorazili kolem 21:00 hodiny do Otrokovic. Měli jsme před sebou víkend, odpočinuli jsme si a v pondělí nás už čekala škola.

                Věříme, že na tento pobyt v Praze budeme ještě dlouho vzpomínat.

A TEĎ UŽ NÁS ČEKÁ MATURITA…